Kontakt

Siedziba serwisu eRanking.pl
Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
ul. Kijowska 1
03-738 Warszawa
Tel: (+48 22) 333 99 99
Fax: (+48 22) 333 99 98

Blog

Przeczytaj więcej

FAQ

Kredyt gotówkowy na jaki cel można go zaciągnąć ?
Kredyt gotówkowy może być przeznaczony na dowolny cel. Nie musisz nam tłumaczyć, na co chcesz wydać pożyczone pieniądze. W odróżnieniu od kredytu samochodowego czy hipotecznego tutaj bank nie interesuje się tym na co wydajemy pożyczone pieniądze. Musisz jednak pamiętać, że w procesie wnioskowania o kredyt bank może wymagać od Ciebie podania wysokości i źródła Twoich dochodów, ale także informacji o np.: wykształcenie, wiek, stan cywilny, liczbę dzieci, stan majątkowy. Na tej podstawie bank ustali Twoją zdolność kredytową (mówi ona, jak wysokie raty kredytu możesz spłacać) oraz przygotuje indywidualną ofertę. Dzięki temu koszty kredytu, a więc i wysokość jego rat, będą precyzyjnie dopasowane dla Ciebie.
Na co zwrócić uwagę przy porównaniu kredytów gotówkowych?
Do porównania ofert kredytowych służą dwa wskaźniki – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) oraz całkowity koszt kredytu. Pierwszy ma zastosowanie, gdy oceniamy kredyty na tę samą kwotę i taki sam okres kredytowania. Im wyższe RRSO tym droższy będzie w efekcie kredyt. Całkowity koszt kredytu gotówkowego natomiast mówi ile pieniędzy będziesz musiał wpłacić do banku, spłacając całe zobowiązanie. Uwzględnione są w nim nie tylko pożyczony kapitał, ale i odsetki, prowizja, ubezpieczenie. Spojrzenie na ten wskaźnik ma sens, gdy oferty opiewają na tę samą kwotę. Korzystając z naszych narzędzi porównawczych łatwo zestawisz oferty wielu banków wg RRSO czy całkowitego kosztu kredytu.
Czy można wziąć kredyt gotówkowy online?
Tak, istnieje taka możliwość. Kredyty przez internet udzielane są zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. Zdolność kredytowa ustalana jest wówczas w oparciu o wpływy na ROR, a aktywność na koncie pozwala bankowi określić stopień ryzyka pożyczenia pieniędzy. Cały proces wnioskowania można wykonać zdalnie bez wychodzenia z domu.
Jakie muszę mieć dokumenty aby wziąć kredyt gotówkowy?
W procesie wnioskowania wymagane jest podanie numeru dowodu osobistego. Dodatkowo banki mogą wymagać dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów w zależności od jego źródła.